RESULTS – Track – Week 2 – 8th Nov 2017

Central Coast Cycling Club Track Racing
Adcock Park, West Gosford NSW Australia
8th November 2017
Week 2

Results
Round 1
Warm Up Scratch Races
D Grade
1 Wayne Mead
2 Liliya Tatarnioff
3 Kristen Twomey
4 Charles White

C Grade
1 Aaron Weirshauser
2 Guy Page
3 Travers Wood
4 Rusty Garstang

Smartline B Grade
1 Brett Stewart
2 Simon Huggins
3 Vaughan Hodgson
4 Adam Gilbert

Reliance Medical A Grade
1 Tom Lynch
2 Phil Hey
3 Lincoln Hey
4 James Schneider

Round 2
3 Lap Handicap
D Grade
1 Liliya Tatarinoff
2 Kristen Twomey
3 Wayne Mead
4 Courtney Garstang

C Grade
1 Rusty Garstang
2 Guy Page
3 Aaron Weirshauser
4 Peter Terry

Smartline B Grade
1 Derek Craig
2 Brett Stewart
3 Simon Huggins
4 Kurt Smith

Reliance Medical A Grade
1 Lincoln Hey
2 James Schneider
3 Tom Lynch
4 Phil Hey

Round 3
Kierins
D Grade
1 Charles White
2 Wayne Mead
3 Gary White
4 Paul Drohan
D Grade
1 Liliya Tatarinoff
2 Kristen Twomey
3 Courtney Garstang
4 Matt Drohan

C Grade
1 Peter Terry
2 Aaron Weirshauser
3 Travers Wood
4 Guy Page

B Grade
1 Brett Stewart
2 Derek Craig
3 Adam Gilbert
4 Kurt Smith

B Grade
1 Mark Tatarinoff
2 Scott Alaban
3 Blake Callen
4 Ian Fraser

A Grade
1 Tom Lynch
2 Lincoln Hey
3 Andrew Hellmich
4 James Schneider

Round 4
Pursuits
5 Laps
1 Tom Lynch 02:55.7 ……..A
2 Lincoln Hey 02:58.1 ……..A
3 Phil Hey 03:00.2 ……..A
4 James Schnieder 03:00.9 ……..A
5 Brett Stewart 03:16.8 ……..B
6 Simon Huggins 03:17.1 ……..B
7 Andy Hellmich 03:20.1 ……..A
8 Adam Gilbert 03:20.9 ……..B
9 Derek Craig 03:21.7 ……..B
10 Kurt Smith 03:22.2 ……..B
11 Vaughan Hodgson 03:22.8 ……..B
12 Kevin Murray 03:22.9 ……..A
13 Mark Tatarinoff 03:23.1 ……..B
14 Blake Callen 03:27.0 ……..B
15 Alex Yallouris 03:27.9 ……..A
16 Aaron Weirshauser 03:28.9 ………C
17 Travis Wood 03:30.2 ………C
18 Paul Craft 03:31.8 ……..B
19 Jeff Morris 03:33.0 ……..A
20 Anya Tartarinoff 03:36.5 ………C
21 Guy Page 03:37.5 ………C
22 Brad Peyser 03:37.9 ……..B
23 Elizabeth Huggins 03:38.7 ………C
24 Ian Frazer 03:39.0 ……..B
25 Russell Garstang 03:44.2 ………C
26 Liliya Tatarinoff 03:47.4 ……..D
27 Peter Terry 03:48.0 ………C
28 Troy McDonald 03:51.2 ……..B
29 Charles White 03:57.3 ……..D
30 Kristen Twomey 04:02.9 ……..D
31 Wayne Mead 04:03.5 ……..D
32 Paul Drohan 04:06.7 ……..D
33 Courtney Garstang 04:07.2 ……..D
34 Matthew Drohan 04:18.9 ……..D
35 Gary White 04:21.5 ……..D
36 Richard Pettigrew DNF ……..A
37 Scott Alaban DNS ……..B

Round 5
Derney Race
20 laps
1 Adam Gilbert / Travis Wood
2 Richard Pettigrew / Aaron W
3 Brett Stewart / Kurt Smith
4 Vaughan Hodgson / Elizabeth Huggins

,